УКРАЇНСЬКА ГЕРАЛЬДИЧНА КОЛЕГІЯ
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [116]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

«Коли співачка малює герби – це не зовсім нормально»
Хмельницькі депутати вщент розкритикували проект великого Державного Герба України, який надіслала на обговорення нардеп Оксана Білозір.

"Робити аналіз чужої роботи за відсутності її автора не годиться”, - сказав експерт з геральдики, член Національної Спілки художників України Володимир Карвасарний, запрошений висловити кваліфіковану думку про той "великий Герб”, який намагається провести через Верховну Раду України Оксана Білозір (НУНС) разом з Ганною Герман (фракція Партії регіонів) і Катериною Ващук (Блок Литвина). Проте, коли вже сама пані Оксана письмово звернулася до хмельницьких (а слід думати, що й до усіх інших) місцевих очільників з проханням "обговорити запропонований проект Великого Державного герба України на засіданні міської ради та висловити думку щодо можливості його прийняття”, довелося це зробити без зайвої манірності.

"Держава має затверджений малий Герб: золотий тризуб на щиті варязького типу в голубому полі, - наголосив Володимир Іванович. – Перша конституційна вимога до великого Герба – у ньому повинен бути присутній малий Герб і емблема Війська Запорізького: козак з рушницею на лівому плечі. А цей герб зроблений по схемі радінського герба УРСР, яка абсолютно не відповідала геральдиці як науці: ті ж самі колоски, стрічка і малий Герб України (тризуб) у центрі замість малого герба СРСР (серпа і молота).

 

Великий Герб України, запропонований авторським колективом під керівництвом О.Білозір

 

Для порівняння: герб Української Радянської Соціалістичної республіки 

У середині герба є тризуб, який трансформовано у хрест. Але згідно закону ніякої трансформації малого герба не повинно бути. Символ давньої Русі (тризуб) і символ християнської Русі (хрест) абсолютно не рівнозначні, а геральдика не допускає ані двозначності, ані трансформації символів. Крім того, наша християнська країна має три конфесії (православ’я, католицтво, греко-католицтво), кожна з яких має своє зображення хреста. 

Історичні атрибути у цьому проекті – шабля і мушкет. Мушкетерських військ у нас ніколи не було, це тільки Д’артаньян з мушкетом бігав. Вони накладаються на інші елементи і читаються фрагментарно, чого бути не повинно.

Надзвичайно обережно треба підійти до девізу – це справа істориків. Але написаний він вкрай незручно.
Внизу – калина. Вона є поетичним символом України, який використовують наліво-направо...”

Навівши й інші приклади, де ініційований співачкою-нардепом герб суперечить герадьдичним принципам, Володимир Карвасарний зробив висновок: підтримувати такий проект не можна ні в якому разі. З цим одностайно погодилися присутні депутати міської ради. Виносити проект на обговорення сесії міської ради вони вважають зайвим. Володимир Чернилевський (Блок Юлії Тимошенко) зауважив: "Коли співачка малює герб – це не зовсім нормально”. А Петро Храпач (Блок Миколи Приступи) запропонував просто викласти усю цю критику на папері і листом надіслати до Києва.

Втім, за цим "антигеральдичним" творінням стоїть не одна пані Оксана, а цілий авторський колектив. До нього, окрім Оксани Білозір, входять Олена Тарасюк (відрекомендована як геральдист "Дизайн-студії Олени Тарасюк”) та президент Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко.

http://www.proskurov.info/home/news/2009-07-11-18-15-52/4923-l-r


Категорія: Мої статті | Додав: graf (15.12.2009)
Переглядів: 1177 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz