УКРАЇНСЬКА ГЕРАЛЬДИЧНА КОЛЕГІЯ
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [116]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Іменний герб Президента

 Наші політики і високоурядовці не тільки є "слугами народу" і представляють наші власні інтереси, але й свої:дбають про власний імідж. То не тільки одяг, престижні авто, розкішні дачі, твори мистецтва. От непогано мати, як у дворян позаминулого століття, іменний герб.

   Подаю частину статті Інни ПУКІШ-ЮНКО "Донецький витязь в тигровій шкурі" в газеті "Високий Замок".

80939-178x122.jpeg

"...Іменний герб Вікторові Януковичу подарували на день народження – 2001-го, ще коли був губернатором Донеччини. Але тоді цьому ніхто не надавав особливого значення: ну, захотіли друзі піднести Вікторові Федоровичу «прикольний» подарунок, то й що? Та коли почали просочуватися подробиці походження іменного герба Януковича, стало і справді смішно. З’ясувалося, що художества, які вважали жартом, зовсім не жарт.

GERB_YAN_01.jpg

Герб В.Януковича

Замовляли їх не гуморному художнику, а Всеросійському геральдичному товариству (ВГТ). І розробляв герб для Віктора Януковича особисто голова товариства. Але найкумедніше те, що герб з кентавром і знаком «Мерседеса» офіційно зареєстрований у реєстрі ВГТ – під 612 номером.

У цьому ж списку значиться і герб Леоніда Кучми (під 465 номером), теж подарований до дня народження, 99-го року. Він хоч і виглядає дивакувато (з орлами, які схожі, швидше, на ворон), але, принаймні, кентаври там не водяться…

GERB_KUCHMA_02.jpg

Герб Л.Кучми

 

Хто ще з українських політиків і високопосадовців обзавівся іменними гербами, і скільки коштує таке задоволення? Про це «ВЗ» дізнавався у голови Українського геральдичного товариства (УГТ) Андрія Гречила. Заодно поцікавилися і його думкою про гербові художества, презентовані Вікторові Федоровичу.

 

- Анекдотичні історії про герб Януковича почали ширитися після того, як 2006 року Ганна Герман розповіла, що цей герб нібито надіслали з Білорусі, де є село Януки, звідки розійшлися по світу Януковичі. Що односельці начебто знайшли і відновили давній родинний герб. Ця заява Герман спровокувала чимало в’їдливих жартів. Жартували, наприклад, що два тигри (вони ж смугасті) символізують дві тюремні ходки Віктора Януковича, – каже Андрій Гречило.

 

- А кентавра, чула, називали символом постчорнобильської України. Була й інша версія: людинокінь, мовляв, має нагадувати Вікторові Федоровичу про його перші заробітки – у Сальських степах (під Ростовом-на-Дону), куди їздив на сезон пасти коней…

- За задумом розробників герба, напівлюдина-напівкінь з кермом мала уособлювати водійські здібності Віктора Януковича (автогонки – чоловіча пристрасть Віктора Федоровича. – «ВЗ»).

І, можливо, нагадувати, що колись тодішній губернатор працював начальником автобази. Чому кермо у вигляді логотипа «Мерседеса», важко сказати. Може, це пов’язано з «автосмаками» Януковича? Щодо інших символів на гербі, то є кілька елементів, які вказують на приналежність власника до Донецького регіону. Це і поєднання золотого та чорного кольорів, які є на гербі області. І троянда, яка має символізувати Донецьк («трояндове» місто).

Пальмові гілки. У геральдиці це – символ перемоги. Але тут є, очевидно, прив’язка і до «Пальми Мерцалова», символу Донецької області. За щитотримачів на гербі – тигри, як зодіакальний знак Януковича, за китайським календарем (Віктор Федорович народився у Рік Тигра. – «ВЗ»). Хоча у геральдиці китайська символіка не дуже практикується… Не знаю, чи Віктор Янукович використовує герб.

Але якщо Герман через п’ять років згадала про нього, то, мабуть, використовує.

 

- Крім Януковича і Кучми, хто ще з наших політиків «загербований»?

 

- Знаю, що малювали проекти герба для Леоніда Кравчука. В Інституті історії подарували герб Володимиру Литвину…- А для Віктора Ющенка герб не замовляли?

 

- Ні. З повідомлень у пресі чув, що Ющенко замовляв у майстрині з Франківщини розмалювати кахлі для печі на свою дачу. Художниця намалювала емблему у формі герба (з вишитим рушником, калиною, сотами і бджолою. – «ВЗ»). Але це не можна назвати геральдичним символом.

 

- Українське геральдичне товариство веде реєстр особових гербів?

 

- Так.

- І хто у списку їхніх власників?

- Різні люди – і за фахом, і за соціальним статусом (у реєстрі УГТ – 256 особових гербів). Я б не сказав, що це привілей тих, кого називають «крутими».

У монархіях, де правили королі, царі, імператори, герб був виключним привілеєм панівної верстви, його використовували як символ, який підкреслював приналежність до еліти. Сьогодні ж особовий герб може використовувати будь-хто.

- Але для чого?

- Це вже залежить від бажання і фінансових можливостей. Хтось виконує потім герб у пластиці і розміщує на фасаді власного будинку. Хтось використовує на ужиткових речах – візитках, посуді… Можуть використовувати й у вишивці – на хоругвах, прапорах."

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=80939

Категорія: Мої статті | Додав: graf (23.08.2010)
Переглядів: 1545 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz