УКРАЇНСЬКА ГЕРАЛЬДИЧНА КОЛЕГІЯ
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [116]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Герб Дружківки

Затверджений 26 березня 1998 р. на сесії міської ради XXII скликання рішенням №XXII/23-2 XXIII .
Золотий щит розділений перекинутим вилоподібним лазуровим хрестом. Поверх червоний овальний щиток, за яким дві схрещені козацькі піки чорного кольору у наконечників котрих звисають червоні флюгери. З боків щитка срібні лелеки, що стоять навпроти один одного у позі любовної гри. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований мальвами і гілками шипшини, оповитими лазуровою стрічкою із підписом в нижній частині золотими літерами «ДРУЖКОВКА».
Символіка герба
Золоте поле щита символізує вродючість посівних ланів, що оточують місто, а також вірність та силу у досягненні мети, що стоїть перед мешканцями міста.
Вилоподібний хрест символізує злиття двох рік (Казенний і Кривий Торець) на околицях міста. Зображення козацьких пик пояснюється тим, що за легендою, в цих місцях був споруджений козацький пост, який завдяки вдалому місцю розташування, винятковій сміливості і кмітливості козаків тривалий час протистояв чисельно переважаючим силам супротивника.
Червоний колір овального щитка є символом любові, мужністі та сміливості мешканців цієї місцевості.
Зображення лелек говорить про те, що мешканцям міста вони приносять щастя та надію на ліпше майбутнє, а тому вони поважають цих птахів, що символізують міць родини та подружніх уз.
Гілки шипшини, якими оповит герб, показують, що ця рослина, яка у великій кількості є в місті та його околицях, віддає людям свою красу та приносить користь.
Згідно правил геральдики срібна корона із трьома вежками увінчує місто обласного значення, яким і є місто Дружківка.
Автори герба: Фатов Сергій Іванович, Савельєв Олександр Олександрович, Банников Віктор Володимирович (всі з Дружківки). Науковий консультант: герольдмейстер-вардейн Стародубцев Микола Микитович (Донецьк)

Радянський період

Герб радянської доби

Затвердження герба Дружківки припадає на період активного розвитку геральдики міст Донецької області — остання третина ХХ століття. Тоді у зв'язку з «круглими», 100-річними, ювілеями були затверджені (або ж без затвердження набули широкого вжитку в міському житті) герби багатьох великих міст області. Тодішній герб Дружківки, як і багатьох інших міст області, неповторністю не відрізняється. На ньому переважала перенасичена промислово-господарська тематика: напівшестірні, газовий пальник, гайка, екскаватор та чашка, які вказують на підприємства-виробники продукції. Все це на червлено-блакитному фоні — кольори Державного прапора УРСР.

Категорія: Мої статті | Додав: graf (02.05.2011)
Переглядів: 904 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz