УКРАЇНСЬКА ГЕРАЛЬДИЧНА КОЛЕГІЯ
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [116]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 103
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

УКРАЇНСЬКА СИМВОЛІКА В ГЕРАЛЬДИЦІ ІТАЛІЙСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН
Історія цього формування може бути поділена на три періоди:

- від його створення до 31 грудня 1926 року коли, згідно з постановою уряду корпус, до якого він належав, було розформовано;

- від 1 липня 1938 року (дати відновлення 82-го полку), до вересня 1943 року, коли після тривалої оборони від атак німецьких військ, з одного боку, й загонів юґославських партизанів - з другого, полк було знову розформовано;

- від 10 вересня 1950 року (дати повторного відновлення "Торіно" в рамках загального реформування італійського війська) і дотепер. Ці три періоди історії 82-го механізованого піхотного батальйону "Торіно" відображено в його гербі, що має вигляд щита, поділеного на три частини. У верхній горизонтальній частині бачимо тризуб. В описі герба зазначено: "...у квадраті блакитного кольору міститься Золотий тризуб України, що нагадує про найславетнішу сторінку майже столітньої історії корпусу..." Коротко подається таке пояснення тризуба: "Це дві літери В, повернуті одна до одної. З цієї літери починається ім'я Басілеус, що з грецької перекладається як Цар, а дві літери В за візантійським звичаєм символізують суверенну владу. Повернуті одна до одної дві літери В українського тризуба - це символ, який використовується в цьому дуже релігійному регіоні греко-православного обряду".

Згадана вище славетна сторінка - це участь у військовій кампанії липня 1942 - січня 1943 років на Східному фронті - в Україні та Середньому Наддінні. За героїзм і мужність у цих боях полк відзначено золотою медаллю "За військову доблесть". У нагородній грамоті про період особливо важких боїв під час загального відступу в січні 1943 року записано: "...Спочатку їх було оточено біля Арбузова. Кільце оточення вони розірвали після двох днів запеклих боїв, що супроводилися безперервним, більш як 36-годинним просуванням углиб розташувань супротивника, без провіанту, в умовах жахливої, майже полярної температури. Знову потрапивши в оточення й утримуючи фронт більш як 24 доби, їм удалося прорвати й це друге кільце і після втрати майже 90% особового складу здійснити новий рейд та досягти розташувань своєї армії. Прапор полку, увесь посічений кулями, зберіг у себе на грудях командир, який, діставши смертельне поранення в бою, був похований у засніженому степу, загорнутий у той прапор, але без труни й без надгробка з іменем, як те зернятко, що має зійти й стати цвітом, а потім плодом під сонячними променями влітку..."

Інші медалі, що їх зображено на гербі, це срібні медалі "За військову доблесть" - за участь в італо-турецькій (битва за Триполі, 23-26 жовтня 1911 р.) і Першій світовій війнах (битва на річці П'яве, 15 червня - 6 липня 1918 р.).

Два поля - золотого й срібного кольору ділять нижню частину герба навпіл. Зображення непогамованого бика - символ Турина - прикрашає ці два поля.

Герб традиційно облямовано віньєткою, де на срібній пластинці подано номер батальйону, а над нею зображено легіонерський шолом з трьома дубовими листками зверху. Герб обвито стрічками з назвами відзнак. Під гербом - девіз, закріплений за 82-м згідно з королівським декретом від 24 лютого 1939 року, - "Цредо е вінцо" ("Вірю й переможу").

Слід зауважити, що тризуб на своїх гербах мали також інші частини італійського війська - 3-й кавалерійський ескадрон "Савоя Каваллерія" та 5-й кавалерійський ескадрон "Ланчері ді Новара" ("Улани з Новари").
Примітки

1. У повідомленні використано матеріали італійського двомісячника "Рівіста мілітаре" (Рим, 1981. - Лип.-серп.).

За надання цих матеріалів складаємо подяку п.Любомирові МАРДАКУ
(Дюрен, Німеччина)


Юрій Лоза
Категорія: Мої статті | Додав: graf (07.10.2010)
Переглядів: 505 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний хостинг uCoz