УКРАЇНСЬКА ГЕРАЛЬДИЧНА КОЛЕГІЯ
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [116]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 103
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

"Марий и медведь". Для чого змінювати герб?

Редакція "Уґраїни" вже розповідала про бажання президента Марій Ел Леоніда Маркєлова змінити чинні герб і прапор фіно-угорської республіки. Подія не залишилася непоміченою редакцією найвпливовішого друкованого видання РФ - "Коммерсантъ", татарстанська редакція якого присвятила темі окремий матеріал - "Марий и медведь".

Герб Йошкар-Оли після герба республіки? Подія не залишилася непоміченою редакцією найвпливовішого друкованого видання РФ "Коммерсантъ", казанська редакція якого присвятила темі окремий матеріал під назвою "Марий и медведь". Щоб уникнути повторів, публікуємо переклад статті Тетяни Собко та Алєксія Самсонова зі скороченнями:

В уряді Марій Ел відбулося засідання геральдичної ради, на якому чиновники підтримали ініціативу глави республіки Леоніда Маркєлова щодо вдосконалення герба, прапора і гімну. Вперше в марійської історії в геральдиці з'явиться ведмідь, причому чиновники пояснюють зміни символіки новим етапом розвитку. Експерти впевнені, що в новому образі Марій Ел відображені політичні інтереси глави уряду."До сьогодніі єдиною твариною у символіці Марій Ел була лосиця, зображена на гербі столиці республіки - Йошкар-Оли. "Срібна лосиця у блакитному полі на знак того, що це основна здобич мисливця в цих місцях", була затверджена на гербі Царевококшайська (сьогодні - Йошкар-Ола) 18 жовтня 1781 року. Після революції Царевококшайськ став Краснококшайском, в 1927 році місто отримало сучасне ім'я, і 9 серпня 1968 року на його гербі були зображені шестірня, стилізована під сніжинку, і рогатий лось навстоячки. У листопаді 2005 року на сесії міських зборів Йошкар-Оли депутати вирішили відновити історичний герб міста, тобто повернути в герб лосицю (без рогів).

Начальник департаменту республіки Марій Ел з охорони, контролю і регулювання використання об'єктів тваринного світу Нікалай Шурков повідомив "Комменрсанту", що чисельність ведмедів у республіці набагато менше за популяцію лосів. Так, на 2010 рік кількість ведмедів у Марій Ел склала 760 голів, а лосів - 4,66 тис. голів.

Деякі експерти "Ъ" припускають, що незабаром ведмідь витіснить лосицю з марійської символіки. У національному музеї ім. Євсєєва "Ъ'" висловили припущення, що образ ведмедя пов'язаний із символом чоловічого начала, а корона - знак могутності, влади та гідності. Марійський політолог Едуард Морозов вважає, що ведмідь, перш за все, пов'язаний з символікою партії "Единая Россия". "З обранням президентом РФ Дмітрія Мєдведєва ведмідь став образом загальним. Можливо, керівництво Марій Ел впевнене в успіху на президентських виборах РФ саме Дмітрія Анатолійовича", - вважає пан Морозов.

У марійському відділенні партії "Яблуко" впевнені, що символіка пов'язана з політичними переконаннями президента. "Не є таємницею, що Маркєлов – "єдінорос". А це відмінний спосіб дістати ще одну "п’ятірку" згори", - заявили в партії. Відомий блоґґер, заступник редактора газети "Совєтская Чувашія" Алєксандр Бєлов сказав "Ъ'", що після літніх пожеж популяція лосів в Марій Ел могла постраждати і тому дуже важливо зберегти цю тварину на гербі міста. Також пан Бєлов вважає, що лосиця не завадить ведмедеві на гербі республіки. "Але чому ведмідь буде розвернутий праворуч? Президент Мєдвєдєв вимагає від влади однакового ставлення до всіх партій, тому марійському ведмедеві потрібна толерантніша поза. А корона на його голові повинна мати тільки два зубці, що відповідає тандемному способу управління нашою країною", - зазначив Алєксандр Бєлов.

Представник "Справедливої Росії" в Держсовєті Чувашії Ігор Моляков заявив "Ъ'", що геральдичні новації нагадують йому старовинну історію. "Вся ця тваринна тематика тхне Середньовіччям. Боротьба партій - це боротьба інтересів, а не тварин". Символом миролюбства, на думку Молякова, є качки на гербі Чебоксар. "У нас в Чувашії люди не злі, як і ці птахи", - каже депутат.

http://www.ugraina.org/articles/4848.html


Дата: 24.01.2011 01:28
Категорія: Мої статті | Додав: graf (05.02.2011)
Переглядів: 565 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2019 Безкоштовний хостинг uCoz